PLANIFICAREA EXAMENELOR PENTRU ANII TERMINALI - STUDII DE LICENȚĂ

PROGRAMAREA COLOCVIILOR SI EXAMENELOR SEMESTRUL II / 2021

Presesiune 17-21 mai 2021; sesiune 7-27 iunie 2021

 

SPECIALIZAREA: ARTELE SPECTACOLULUI (ACTORIE) – ANUL III

Nr. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Arta actorului E A. Boureanu 25.06 16.00 Zoom
2 Arta actorului de film și tv. E R. Vlăsceanu 18.06 16.00 Zoom
3 Practică artistică C A. Vlăsceanu 17.05 11.00 Zoom
4 Lupte scenice și scrimă E A. Mihail 07.06 12.00 Zoom
5 Machiaj de scenă C M. Popa 17.05 11.00 email
6 Stagiu de elaborare a lucrării de licență C 21.05 14.00 Zoom

 

SPECIALIZAREA: CINEMATOGRAFIE, FOTOGRAFIE, MEDIA – ANUL III

Nr. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Istoria filmului universal E A. Mocanu 07.06 12.00 email
2 Videojurnalism E G. Stanescu 25.06 14.00 Zoom
3 Film publicitar E M. Ghiță 14.06 15.00 email, Zoom
4 Tehnică de calcul (soft-uri) C F. Constantinescu 21.05 10.00 Zoom
5 Redactare și procesare digitală (text, imagine, mm.) E D. Voinea 21.06 10.00 Zoom
6 Practică de specialitate C F. Constantinescu 20.05 10.00 Zoom
7 Elaborarea lucrării de licență C 21.05 14.00 Zoom

 

SPECIALIZAREA: CANTO – ANUL IV

Nr. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Polifonie (contrapunct și fugă) E C. Dodan 14.06 09.30 Zoom
2 Forme și analize muzicale E C. Dodan 07.06 09.30 Zoom
3 Estetică muzicală E E. Sandu 09.06 09.00 Zoom, email, whatsapp
4 Canto E I. Cherata 22.06 12.00 Whatsapp
A. Dumitriu 10.06 11.00 Whatsapp
R. Vari 10.06 14.30 Whatsapp
5 Acompaniament canto V A. Fântână 20.05 18.00 Whatsapp
R. Popescu 18.05 14.00 Zoom
6 Lied-oratoriu E E. Sebat 08.06 13.00 Skype
N. Modra 10.06 14.00 Whatsapp
A. Dumitriu 20.06 11.00 Whatsapp
M. Bulicanu
7 Acompaniament Lied-oratoriu V I. Stanculeasa 20.05 12.30 Whatsapp
R. Popescu 19.05 14.00 Zoom
D. Vasile 19.05 18.00 zoom
8 Clasa de operă E A. Tanase 16.06 14.00 Whatsapp
9 Acompaniament operă V R. Popescu 20.05 14.00 zoom
D. Vasile
10 Introducere în management artistic E A. Mihail 09.06 14.00 zoom
11 Stagiu de elaborare a lucrării de licență V 21.05 14.00 zoom
12 Canto operetă – musical V E. Sebat 18.05 12.00 Skype
A. Dumitriu 20.05 12.00 whatsapp
N. Modra 20.05 14.00 whatsapp
M. Bulicanu

 

SPECIALIZAREA: INSTRUMENT – ANUL IV

Nr. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Polifonie (Contrapunct și fugă) E C. Dodan 14.06 09.30 Zoom
2 Forme și analize muzicale E C. Dodan 07.06 09.30 Zoom
3 Estetică muzicală E E. Sandu 09.06 09.00 Zoom, email, whatsapp
4 Instrument E M. Ratiu 14.06 11.00 Whatsapp
C. Stanescu 24.06 14.00 whatsapp
I. Stanculeasa 25.06 13.00 Whatsapp
F. Zamfir 24.06 12.00 Whatsapp
O. Gorun 25.06 13.00 Zoom
I. Birovescu 15.06 17.00 Whatsapp
5 Acompaniament instrument V C. Stanescu 18.05 14.00 whatsapp
6 Muzică de cameră E A. Buga 10.06 13.00 Zoom
7 Orchestră E O. Gorun 11.06 13.00 Zoom
8 Introducere în management artistic V A. Mihail 19.05 16.00 Zoom
9 Stagiu de elaborare a lucrării de licență V 21.05 14.00 zoom
10 Jazz V E. Petrescu 20.05 13.00 Whatsapp

 

SPECIALIZAREA: MUZICĂ – ANUL III

Nr. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Teorie, solfegiu, dictat E A. Sandu 18.06 16.00 Zoom
2 Polifonie (Contrapunct și fugă) E C. Dodan 14.06 09.30 Zoom
3 Forme și analize muzicale E C. Dodan 07.06 09.30 Zoom
4 Istoria muzicii E A. Zamfir
5 Dirijat coral E A. Sandu 18.06 12.00 Zoom
6 Ansamblu coral V A. Sandu 21.05 15.00 Zoom
7 Introducere în management artistic E A. Mihail 09.06 12.00 Zoom
8 Stagiu de elaborare a lucrării de licență V 21.05 14.00 zoom
9 Teoria instrumentelor și orchestrație E C. Dodan 09.06 09.30 Zoom
10 Aranjamente corale E E. Sandu 10.06 18.00 Zoom, email, whatsapp
11 Jazz, muzică ușoară V E. Petrescu 20.05 11.00 Whatsapp, email
12 Cânt popular V D. Pasare 21.05 11.00 whatsapp
13 Ansamblu tradițional V M. Stanciu 22.05 16.00 Email, whatsapp
14 Citire de partituri V B. Botezatu 17.05 18.00 zoom

PLANIFICAREA EXAMENELOR PENTRU CEILALȚI ANI - STUDII DE LICENȚĂ - SEMESTRUL II / 2021

Presesiune 31.05 – 04.06.2021; sesiune 07 – 25 iunie 2021

SPECIALIZAREA  ARTELE SPECTACOLULUI (ACTORIE) ANUL – I

Nr DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1. Istoria teatrului universal E I. Manescu 25.06 12,00 Email
2. Atelier de creație V E. Mag 03.06 12,00 Google meet
3. Arta actorului E E. Mag 21.06 16,00 Google meet
4. Improvizație scenică E G. Marciu 11.06 11,00 Zoom, email
5. Educația și expresia vorbirii scenice E C. Cicort 07.06 10,00 Google meet
6. Limba  franceză V G. Crept 03.06 12,00 zoom
7. Cunoștințe muzicale V E. Sebat 02.06 9,00 Zoom
8. Ritm și dans scenic V A. Buga 03.06 9,00 zoom
9. Istoria culturii și civilizației E M. Vladimirescu 18.06 15,00 Zoom
10. Educație fizică (expresie corporală) A A. Mihail 31.05 8,00 Zoom

 

SPECIALIZAREA: ARTELE SPECTACOLULUI (ACTORIE) – ANUL II

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1. Istoria teatrului românesc E G. Nedelea 11.06 11,00 Google classroom/google meet
2. Atelier de creație V R. Vlasceanu 03.06 16,00 Zoom
3. Arta actorului E R. Ionescu 25.06 17,00 Zoom
4. Arta improvizației E H. Nicolau 15.06 17,00 Zoom
5. Practică artistică V D. Cazacu 03.06 17,00 Zoom
6. Tehnica vorbirii scenice E C. Cicort 07.06 13,00 Google meet
7. Dans clasic – Dans de caracter V A. Buga 04.06 11,00 zoom
8. Tehnică vocală – cânt V E. Sebat 02.06 11,00 Zoom
9. Management teatral E A. Mihail 08.06 14,00 Zoom
10. Educație fizică (mișcare scenică) A A. Mihail 25.05 08,00 zoom

SPECIALIZAREA: CINEMATOGRAFIE, FOTOGRAFIE, MEDIA – ANUL I

Nr. crt. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Istoria culturii și civilizației E M. Vladimirescu 18.06 16,00 Zoom
2 Istoria filmului universal E A. Mocanu 07.06 11,00 Email
3 Comunicare audio-vizuală E D. Vlad 08.06 12,00 Zoom
4 Scenaristica V A. Mocanu 02.06 16,00 Email, google meet
5 Teoria filmului E A. Mocanu 10.06 11,00 Email
6 Atelier de limbaj audiovizual E F. Constantinescu 15.06 12,00 Zoom
7 Limba  franceză V Q. Crept 03.06 12,00 Zoom
8 Practică de specialitate V F.Constantinescu 05.06 10,00 Email
9 Educație fizică (expresie corporală) A A.Mihail 31.05 10,00 Zoom
10 Fundamentele limbajului audio-vizual E F. Constantinescu 16.06 12,00 Zoom

 

SPECIALIZAREA: CINEMATOGRAFIE, FOTOGRAFIE, MEDIA – ANUL II

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Istoria filmului universal E A. Mocanu 07.06 13,00 Google meet
2 Managementul producției TV E F. Constantinescu 16.06 09,00 Email
3 Scenaristică E A. Mocanu 10.06 13,00 Email
4 Critică și analiză de film V A. Mocanu 31.05 10,00 Email
5 Programe audiovizuale E F. Constantinescu 15.06 11,00 Zoom
6 Atelier de limbaj audiovizual V F. Constantinescu 04.06 11,00 Zoom
7 Practică de specialitate V F. Constantinescu 05.06 12,00 Zoom
8 Educație fizică (mișcare scenică) A A. Mihail 25.05 10,00 Zoom

 

Presesiune 31.05 – 04.06.2021; sesiune 07 – 25 iunie 2021

SPECIALIZAREA: CANTO – ANUL I

Nr. crt. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1. Teorie, solfegiu, dictat E E. Sandu 17.06 14,00 Zoom, email, whatsapp
2. Armonie E E. Sandu 10.06 14,00 Zoom, email, whatsapp
3. Istoria muzicii E A. Zamfir
4. Canto E E. Sebat (Apan) 07.06 13,00 Skype
I. Cherata (Bătrânei,Șomâcu,Burlan) 22.06 12,00 Whatsapp
N. Modra (Fofuca,Colacek) 11.06 14,00 Whatsapp
R.Vari (Toma,Barbu) 11.06 12,00 Whatsapp
5. Acompaniament canto V C. Stanescu (Toma,Barbu) 04.06 14,00 whatsapp
I. Stanculeasa(Apan) 03.06 12,00 whatsapp
A. Fantan a(Bătrânei,Șomâcu,Burlan) 03.06 17,00 Whatsapp
R. Popescu (Fofucă,Polacek) 02.06 14,00 Zoom
6. Improvizatie  scenică E E. Mag 07.06 09,00 Google meet
7. Educatia si expresia vorbirii scenice E C. Cicort 08.06 10,00 Google meet
8. Educarea auzului muzical E G.Zamfir 25.06 14,00 Whatsapp, email
9. Pian complementar V I. Stanculeasa(Apan) 03.06 10,30 Whatsapp
R. Popescu (Toma,Șomîcu) 04.06 14,00 Zoom
D. Vasile (Barbu,Bătrînei,Burlan,

Fofucă,Polacek)

02.06 18,00 zoom
10. Limba germană V E. Stefan
11. Informație muzicală pe computer V M. Stanciu 31.05 16,00 Email, whatsapp
12. Educație fizică (expresie corporala) A A.Mihail 02.06 10,00 zoom
13. Limba italiana V N. Calina 31.05 14,00 zoom

 

SPECIALIZAREA: CANTO – ANUL II

Nr. crt. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1. Teorie, solfegiu, dictat E E. Sandu 16.06 15,00 Zoom, email, whatsapp
2. Armonie E E. Sandu 09.06 17,00 Zoom, email, whatsapp
3. Istoria muzicii E A.Zamfir
4. Canto E I. Cherata (Doroș) 22.06 12,00 whatsapp
A. Dumitru (Croitoru) 09.06 11,00 whatsapp
Modra Noemi (Osca, Ștreangă, Ungureanu, Fineas) 11.06 14,00 Whatsapp
R.Vari(Bărbulescu)
5. Acompaniament canto V C. Stanescu (Răducan,Șerban) 04.06 14,00 whatsapp
A. Fantana 03.06 17,00 Whatsapp
R. Popescu (Croitoru, Mihai,Oșca,

Ștreangă, Ungureanu)

02.06 14,00 zoom
6. Machiajul în spectacolul muzical V M. Popa 02.06 13,00 Email
7. Practică artistică C A. Sandu 04.06 12,00 Zoom
8. Folclor muzical E G. Zamfir 24.06 14,00 Email, whatsapp
9. Pian complementar V A. Fantana .(Doroș) 03.06 14,00 Whatsapp
R. Popescu (Bărbulescu,Croitoru,

Mihai,Oșca),

04.06 14,00 Zoom
D. Vasile (Stănescu, Streangă, Ungureanu) 02.06 18,30 zoom
10. Limba  italiană V N. Calina 31.05 14,00 zoom
11. Educație fizică A A.Mihail 02.06 13,00 zoom
12. Canto operetă – musical V I. Cherata (Doroș) 02.06 16,00 whatsapp
A. Dumitru(Croitoru) 15.06 12,00 whatsapp
N. Modra (Osca, Ștreangă, Ungureanu, Fineas) 03.06 14,00 Whatsapp
R. Vari 06.06 13,00 whatsapp
13. Arta actorului E E. Mag 08.06 11,00 Google meet
14. Stagiu anual de practică C 04.06 14,00 zoom

 

 SPECIALIZAREA: CANTO – ANUL III

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1. Teorie, solfegiu, dictat E A. Sandu 18.06 17,00 Zoom
2. Polifonie (contrapunct si fugă) E E. Sandu 10.06 15,00 Zoom, email, whatsapp
3. Forme si analize muzicale E E. Sandu 15.06 14,00 Zoom, email, whatsapp
4. Istoria muzicii E A. Zamfir
5. Canto E E. Sebat (Olaru) 07.06 13,00 Zoom
I. Cherata (Ceche, Șain, Stănescu) 22.06 12,00 Whatsapp
A. Dumitriu (Tudora) 13.06 11,00 whatsapp
R. Vari (Răducan, Șerban) 11.06 12,00 Whatsapp
6. Acompaniament canto E C. Stanescu (Răducan, Șerban) 11.06 12,00 Whatsapp
I. Stanculeasa (Olaru) 03.06 12,00 Whatsapp
A. Fantana (Ceche, Șain, Stănescu) 03.06 17,00 Whatsapp
R. Popescu (Tudora) 02.06 14,00 Zoom
7. Lied-oratoriu E E. Sebat (Olaru) 08.06 13,00 Skype
I. Cherata (Ceche, Șain, Stănescu) 21.06 14,00 whatsapp
A. Dumitriu (Tudora) 22.06 12,00 whatsapp
M. Bulicanu (Giuroiu, Răducan, Șerban)
8. Acompaniament Lied-oratoriu C I. Stanculeasa (Olaru) 03.06 11,00 Whatsapp
A. Fantana (Ceche, Șain, Stănescu) 03.06 17,00 Whatsapp
R. Popescu (Tudora) 03.06 14,00 zoom
D. Vasile (Giuroiu, Răducan, Șerban) 31.05 17,30 zoom
9. Acompaniament operă V I. Stanculeasa(Olaru) 03.06 11,30 Whatsapp
D. Vasile (Șain, Tudora, Ceche) 31.05 18,30 zoom
10. Practica artistica V A. Sandu 04.06 12,00 Zoom
11. Clasa de opera V A. Tanase 25.05 14,00 Whatsapp
12. Folclor muzical V G. Zamfir 24.06 09,00 Email, whatsapp
13. Stagiu anual de practică C 04.06 14,00 zoom
14. Canto operetă – muzical V E. Sebat (Olaru) 03.06 12,00 skype
I. Cherata (Ceche, Șain,Stănescu) 02.06 16,00 whatsapp
A. Dumitriu (Tudora) 03.06 11,00 whatsapp
M. Bulicanu (Giuroiu,Răducan,Șerban)
15. Igiena vocală V M. Bacanoiu 02.06 16,00 Google classroom

 

SPECIALIZAREA: INSTRUMENT – ANUL I

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1. Teorie, solfegiu, dictat E E. Sandu 17.06 14,00 Zoom, email, whatsapp
2. Armonie E E. Sandu 10.06 14,00 Zoom, email, whatsapp
3. Istoria muzicii E A.Zamfir
4. Instrument E I. Stanculeasa (Lascu) 25.06 13,00 Whatsapp
R. Popescu (Monete) 23.06 14,00 Zoom
O. Gorun (Bîlteanu) (Bica, Dincă, Popescu, Roșca) 22.06 13,00 Zoom
A. Coada (Marinescu) 08.06 11,00 Whatsapp
5. Acompaniament instrument V J. Ivaskovic (Monete, Bica, Roșca, Popescu) 02.06 12,00 zoom
C. Stanescu (Bîlteanu,Dincă,

Lascu,Marinescu)

02.06 14,00 whatsapp
6. Muzică de cameră E A. Buga 22.06 13,00 zoom
O. Gorun 22.06 13,00 Zoom
7. Orchestră E O. Gorun 11.06 13,00 Zoom
8. Limba  italiană V N. Calina 31.05 14,00 zoom
9. Limba germană V E. Stefan
10. Informație muzicală pe computer V M. Stanciu 31.05 16,00 Email, whatsapp
11. Educație fizică (expresie corporală) A A. Mihail 02.06 10,00 zoom

 

SPECIALIZAREA: INSTRUMENT – ANUL II

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Teorie, solfegiu, dictat E E. Sandu 16.06 15,00 Zoom, email, whatsapp
2 Armonie E E. Sandu 09.06 17,00 Zoom, email, whatsapp
3 Istoria muzicii E A.Zamfir
4 Instrument E I. Stanculeasa (Duță) 25.06 13,00 Whatsapp
R. Pesclevei (Mogoșanu) 24.06 14,00 Zoom
O. Gorun (Broască, Iliuță) 14.06 13,00 Zoom
D. Stanescu (Jovanovic) 23.06 18,00 whatsapp
A. Coada. (Cemârtan) 08.06 11,00 Whatsapp
M. Ratiu (Stănescu, Lăcătușu, Catalina) 14.06 10,00 Whatsapp
5 Muzică de cameră E A. Buga 23.06 13,00 zoom
6 Orchestră E O. Gorun 25.06 13,00 Zoom
7 Acompaniament instrument V J. Ivaskovic 02.06 14,00 zoom
8 Educație fizică A A. Mihail 02.06 13,00 zoom
9  Folclor muzical E E. Sandu 10.06 16,00 Zoom, email, whatsapp
10 Jazz și muzică ușoară V E. Petrescu 02.06 10,00 Whatsapp
11  Limba  italiană V N. Calina 31.05 14,00 zoom
12 Practica artistica C A. Buga 03.06 13,00 zoom

 

SPECIALIZAREA: INSTRUMENT – ANUL III

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Teorie, solfegiu, dictat E A. Sandu 18.06 18,00 zoom
2 Polifonie (Contrapunct și fugă) E E. Sandu 10.06 15,00 Zoom, email, whatsapp
3 Forme și analize muzicale E E. Sandu 15.06 14,00 Zoom, email, whatsapp
4 Istoria muzicii E A.Zamfir
5 Instrument E I. Stanculeasa (Boiangiu) 25.06 13,00 Whatsapp
O. Gorun (Ceklanovic, Pătru, Pitulici) 15.06 13,00 Zoom
T. Curteanu (Buicu, Coșoveanu) 17.06 11,00 Whatsapp
A. Coada (Toma) 08.06 11,00 Whatsapp
6 Acompaniament instrument V C. Stanescu 03.06 14,00 whatsapp
7 Muzică de cameră E A. Buga 24.06 13,00 zoom
8 Orchestră E O. Gorun 25.06 13,00 Zoom
9 Practică artistică C A. Buga 04.06 13,00 zoom
10 Teoria instrumentelor și orchestrație E C. Dodan 09.06 09,30 Zoom
 Istoria jazzului V E. Petrescu 02.06 11,30 Whatsapp
12 Stagiu anual de practică C 04.06 14,00 zoom

 

SPECIALIZAREA: MUZICĂ – ANUL I

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
Teorie, solfegiu, dictat E E. Sandu 17.06 14,00 Zoom, email, whatsapp
Armonie E E. Sandu 10.06 14,00 Zoom, email, whatsapp
Istoria muzicii E A.Zamfir
Sisteme de educație muzicală E G. Zamfir 25.06 12,00 Email, whatsapp
Dirijat coral E A. Sandu 18.06 13,00 Zoom
Ansamblu coral E A. Sandu 11.06 16,00 Zoom
Canto coral V I. Cherata 02.06 14,00 Whatsapp
Folclor muzical E G. Zamfir 24.06 12,00 Email, whatsapp
Educarea auzului muzical V G. Zamfir 03.06 12,00 zoom
Pian complementar V A. Fantana 02.06 14,00 Whatsapp
J. Ivaskovic 31.05 13,00 Zoom
Limba  italiană V N. Calina 31.05 14,00 zoom
Limba germană V E. Stefan
 Informație muzicală pe computer V M. Stanciu 31.05 16,00 Email, whatsapp
Educație fizică A A. Mihail 02.06 8,00 Zoom
Cânt popular V D. Pasare 04.06 9,00 Whatsapp
Ansamblu tradițional V M. Stanciu 05.06 17,00 Email, whatsapp
Semiotică muzicală V C. Dodan 02.06 10,00 zoom

 

SPECIALIZAREA: MUZICĂ – ANUL II

Nr. crt. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Teorie, solfegiu, dictat E E. Sandu 16.06 15,00 Zoom, email, whatsapp
2 Armonie E E. Sandu 09.06 17,00 Zoom, email, whatsapp
3 Polifonie (Contrapunct și fugă) E E. Sandu 10.06 15,00 Zoom, email, whatsapp
4 Forme și analize muzicale E E. Sandu 15.06 14,00 Zoom, email, whatsapp
5 Istoria muzicii E A.Zamfir
6 Dirijat coral E A. Sandu 18.06 14,00 Zoom
7 Ansamblu coral V A. Sandu 04.06 14,00 Zoom
8 Practică artistică C A. Sandu 04.06 12,00 Zoom
9 Folclor muzical E G. Zamfir 24.06 10,00 Email, whatsapp
10 Pian complementar V A. Fantana 03.06 14,00 Whatsapp
11 Jazz și muzică ușoară V E. Petrescu 02.06 10,00 Whatsapp
12 Educație fizică A M. Antonie 02.06 12,00 Zoom
13  Limba  italiană V N. Calina 31.05 14,00 zoom
14 Cânt popular V D.  Pasare 04.06 10,00 Whatsapp
15 Ansamblu tradițional V M. Stanciu 05.06 18,00 Email, whatsapp
2 Estetică muzicală E C. Dodan 08.06 9,30 Zoom
2 Stagiu anual de practică C 04.06 16,00 zoom
2 Educarea auzului muzical E G. Zamfir 25.06 15,00 Zoom, whatapp

 

PLANIFICAREA EXAMENELOR PENTRU ANII TERMINALI - STUDII DE MASTER

PLANIFICARE EXAMENE ȘI COLOCVII   SEM II / 2021

Presesiune 17 – 21 mai 2021; sesiune 7 – 27 iunie 2021

 

ARTA ACTORULUI – ANUL II

Nr. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Istoria culturii si mentalității E M. Vladimirescu 18.06 17.00 zoom
2 Spectacologie E F. Dumitrescu-Caracala 21.06 14.00 zoom
3 Atelier de creație și cercetare teatrală E H. Nicolau 10.06 11.00 Google meet
4 Tehnica și producție de teatru E G. Marciu 09.06 12.00 Zoom, email
5 Portofoliul actorului E A. Vlasceanu 08.06 11.00 zoom
6 Tehnici actoricești în teatrul muzical V E. Sebat 18.05 14.00 zoom
7 Stagiu de elaborare dizertație E 25.06 14.00 zoom

 

ARTA MUZICALA CONTEMPORANA – ANUL II

Nr. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Dirijat cor E P. Sopov 15.06 17.00 Zoom
2 Teoria superioară a muzicii E G. Zamfir
3 Aranjamente vocal instrumentale E E. Sandu 09.06 16.00 Zoom, email, whatsapp
4 Managementul proiectului artistic E A. Mihail 08.06 12.,00 zoom
5 Limbaj și stil în muzica românească din sec. XX V C. Dodan 18.05 09.30 zoom
6  Proiectare didactică muzicală interactivă V G. Zamfir
7 Stagiu de elaborare dizertație V 21.05 14.00 zoom

 

MANAGEMENT SI ANTREPRENORIAT CULTURAL – ANUL II

Nr. DISCIPLINA Forma PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Istoria culturii și mentalității E M. Vladimirescu 18.06 18.00 zoom
2 Managementul organizației culturale private E E. Marinova 10.06 18.00 Email, zoom
3 Managementul resurselor umane din cultură și arte E N. Miulescu 16.06 17.00 zoom
4 Marketing cultural E A. Boureanu 25.06 14.00 zoom
5 Bugetare și analiză financiară în domeniul culturii E E. Marinova 08.06 18.00 Email, zoom
6 Parteneriat, mecenat și atragere de fonduri V E. Marinova 21.05 09.00 Email
7 Stagiu de elaborare dizertație E 25.06 14.00 zoom

PLANIFICAREA EXAMENELOR PENTRU CEILALȚI ANI - STUDII DE MASTER - SEMESTRUL II / 2021

Presesiune 31.05 – 04.06.2021; sesiune 07 – 25 iunie 2021

 ARTA ACTORULUI – ANUL I

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Antropologia culturii E L. Dindirica 18.06 17,00 Email
2 Atelier de creație E F. Dumitrescu-Caracala 21.06 14,00 zoom
3 Arta actorului E A. Boureanu 25.06 16,00 zoom
4 Tehnica actorului de film V R. Vlasceanu 31.05 16,00 zoom
5 Managementul proiectului artistic V A. Mihail 25.05 13,00 zoom
6 Stagiu de practică V 04.06 14,00 zoom
7  Declamație și prozodie E C. Cicort 25.05 9,00 Google meet

 

ARTĂ MUZICALĂ CONTEMPORANĂ – ANUL I

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Dirijat cor E P. Sopov 15.06 16,00 Zoom
2 Aranjamente vocale (corale) E E. Sandu 10.06 17,00 Whatsapp, email, zoom
3 Istoria muzicii românești: sec. XX E A. Zamfir
4 Cânt românesc contemporan E E. Sebat 07.06 11,00 email
5 Stilistica creației muzicale V C. Dodan 02.06 10,30 zoom
6 Stagiu de practică C 04.06 14,00 zoom
7 Etnomuzicologie V E. Sandu 03.06 16,00 Whatsapp, email, zoom

 

MANAGEMENT SI ANTREPRENORIAT CULTURAL – ANUL I

Nr. DISCIPLINA TIP PROFESOR DATA ORA PLATFORMA
1 Antropologia culturii E L. Dindirica 08.06 19,00 email
2 Managementul instituțiilor publice de spectacole E A. Boureanu 25.06 14,00 zoom
3 Legislație în domeniul culturii E N. Miulescu 15.06 17,00 zoom
4 Managementul proiectului artistic V A. Mihail 25.05 12,00 zoom
5 Antreprenoriat cultural-artistic E L. Dindirica 11.06 19,00 email
6 Politici și strategii culturale E L. Dindirica 17.06 19,00 email
7 Stagiu de practică V A. Mihail 03.06 12,00 zoom